Pátrání po brečících dělnících ze Škoda Auto a.s.

14. září 2017 v 1:33 | Jan Velich |  Škoda Auto Moderní Otroctví
V poslední době v Mladoboleslavské Šáde došlo u některých žen k pláči. Nás pochopitelně zajímalo proč se tohle děje. Podařilo se nám zjistit, že se většinou jednalo o to, že daná pracovnice z nějakého důvodu nechtěla pracovat na dané operaci.
Tady si myslíme, že by to stačilo probrat s nadřízeným nebo dokonce v tichosti s parťákem a nemuselo by k něčemu takovému dojít. Pak to dopadá tak, že ženy doslova brečí ve výrobě. Jedna dvě zaměstnankyně by to neznamenal problém, ale zjistili jsme, že se tohle děje i u dalších žen. Některé zas nechtějí řešit tento problém s nikým a raději brečí při práci. To si myslím, že je škoda a že tento problém by byl řešitelný. NOZ nemůže řešit tohle. Tohle si musí vyřešit podnik interně. Mě samotného to velice mrzí, ale NOZ tady je na tuhle situaci bezmocný. Řešíme prodej a užívání drog, korupce a především otroctví a porušování zákona. To jen na upřesnění.
Každopádně můžeme pouze apelovat na veřejnost jak to v tomto podniku je. Šáde nechá své lidi brečet při práci a my to považujeme za velkou neochotu něco řešit. Ještě musím podotknout, že u některých žen není rotace zaměstnanců a to je chyba na straně parťáka. Ten je za tohle přímo zodpovědný.
Děkujeme za podnět ale tady to je interní problém a zodpovědná osoba je parťák v daném týmu. Případně lze si zvolit v daném úseku parťačku, která bude humánní k ženám.
Za NOZ Jan Velich (dodržuj zákon)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama