Problémy na pracovišti ve výrobě komponentů a nečinnost odborů KOVO.

14. září 2017 v 1:26 | Jan Velich |  Škoda Auto Moderní Otroctví
Problémy na pracovišti ve výrobě komponentů a nečinnost odborů KOVO.


Opět jsem byl informován co se děje. Nejmenovaný pracovník si neustále stěžuje na to, že nemůže na toaletu a je třeba vyčkat i dvě hodiny. Další poněkud osobní věc je fakt, že nejmenovaný parťák se snaží urychlit výrobu tak, že na zaměstnance začal pískat. Parťák prý pískne na zaměstnance a začne hulákat, že je třeba vyrábět. Zaměstnanec se mi svěřoval, že si připadá jak jeho pes. Není den, aby nepískal a nenadával.
Odbory byly o tomto chování informovány přes "tajemníka" ale nečinnost odborů je očividná. Takže tento zaměstnanec musí snášet neustálé nadávky a pískání na jeho osobu. Zaměstnance to štve, ale nemůže s tím nic udělat. Odbory kovo jsou v podniku nejen nečinné, ale zdá se, že podporují drogy a to je vážná situace, která by se měla co nejrychleji a razantně vyřešit. Není to tak, že zaměstnanci musí posílat peníze ze mzdy odborům, ale pokud jsou nečinné tak postrádají ve ŠKODA AUTO jakýkoliv smysl. To co se děje ve výrobě, je děsný.
Parťák ničitel
Další nesmyslné chování tohoto parťáka je, že ničí majetek firmy ŠKODA AUTO. Hází z výroby cenné díly na zem a huláká na celou halu. Materiál, se kterým hází je drahý cca. 5000,- Kč za kus. Tyhle díly jsou sice těžké, ale nemá právo s nima na zem házet a ještě okolo stresovat lidi z výroby. Když byl na to upozorněn jiným parťákem na jeho nevhodné chování tak ho poslal… a přesně takhle to funguje. Úplně zbytečně stresuje lidi kolem sebe a neustále nadává a hází s materiálem.
Dáme špeka!
Další informace je o tom, že někteří zaměstnanci jsou už na tom tak špatně, že při cestě do jídelny neustále vypráví dalším zaměstnancům, že si musí dát po práci špeka. Tento zaměstnanec svým chováním způsobuje to, že při cestě z práce občas naláká kolegu a venku na odlehlém místě konzumuje s kolegou marihuanu. Kolega ani nechtěl, ale tento zaměstnanec "překecal" kolegu, že je to jenom špek, že o nic nejde.
Směnový mistr machruje před zaměstnancema a shazuje je!
Tento mistr nabyl dojmu, že je něco víc než vedoucí a začal předvádět ve výrobě něco neskutečného. Zaměstnanci na dané operaci jsou jasně obeznámeni s problémem, ale mistr přišel a začal ukazovat, jak to mají dělat. Vzal výrobní kus a začal si s ním pohazovat v ruce a dělal gesta, která nejsou na místě. Nutil zaměstnance, jak mají pracovat a v jakém tempu. Sednul si za ně a začal na ně klást nerealistické podmínky. V podstatě došlo k tomu, že výroba jela úplně jinak a razantně se zpomalila. Když to směnovému mistrovi došlo tak odešel do kanceláře. Přišel za hodinu a výroba zas byla v normálu. Opět začal dělat zle lidem a výroba šla hluboko do mínusu. Přišel parťák a začal oznamovat lidem, že mistr neustále tady machruje a je třeba pracovat, tak jak mají. Pak zase přišel a to už začal říkat, že ať se neflákají a urychleně doženou ztrátu nebo bude zle. Prochází se ve výrobě a křičí "jedem, jedem!!" "komu se nechce ten nemá ve škodovce co dělat!!!" tuhle větu jsem si přes dotyčného ověřoval a skutečně se tak stalo. Tohle chování je nepřípustné a ODBORY KOVO mají za své "tajemníky" zfetovaný lidi, kteří neřeknou jak to skutečně je. Je to velký problém. Bohužel taková už česká Škoda Auto je a bude.
Za NOZ Jan Velich (interní informace z prostředí Škoda Auto a.s.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama