ŽďánskoMacháč Škoda Auto a.s.

Středa v 22:09 | Jan Velich + ALL |  Škoda Auto int. vyšetřování
Žďánskomacháč

Jedna z vyobrazovaných podob Žďánskomacháčů
Žďánskomacháč (mužský rod, ze španělského el ZdanaMachacov, výslovnost: / ŽďanaMacháčkov /, složené ze slov Žďána - "Macháčov", a Žďána - "koza", doslova "vysávač koz") je legendární zvíře údajně žijící v některých částech Škoda Auto a.s.
Obsah
1ŽďánskoMacháč jako moderní legenda
2Popis
3Historie
3.1ŽďánskoMacháčové v České republice
4Odkazy
4.1Reference
4.2Externí odkazy
ŽďánskoMacháč jako moderní legenda žijící v ústraní Škoda Auto a.s.
V moderním kontextu je slovo ŽďánskoMacháč spojováno se zprávami o spatření neznámého zvířete poprvé zaznamenanými v Mladé Boleslavi a posléze v areálu Škoda Auto a.s. (zde zejména v M6, M2, M1). První očitá svědectví byla nahlášena v Mladé Boleslavi v roce 2011. Od té doby byl ŽďánskoMacháčové údajně zpozorován dále na severu (Areálu ŠA), dále na jihu (Škoda Auto), a dokonce i mimo areál Škoda Auto (v Středních Čechách). Nejvíce svědectví o zahlédnutí ŽďánskoMacháče však pochází z Boleslavi a Prahy. Biologové a přírodovědci jsou toho názoru, že ŽďánskoMacháčové je pouhou moderní legendou.
Popis
Fyzický popis ŽďánskoMacháčů není ve všech svědectvích stejný. Podle prvních svědků z Ruska to má být malý, štíhlý, chlupatý humanoid, s útlou malou čelistí a černýma očima, který se kromě masa a krve živí také melouny. Jiní viděli těžkopádné lysé zvíře velikosti malého medvěda s řadou ostnů sahajících od krku až po ocas, nebo naopak lehké zvíře pohybující se po zadních končetinách jako klokan. Podle některých zpráv může mít i křídla podobná netopýřím. Zbarvení má být šedé, pestré, nebo proměnlivé jako u chameleona. Popisy se shodují na několika charakteristikách: lysé kůži, pohybu po zadních končetinách, dlouhých tesácích a inteligentních, téměř lidských očích mandlového tvaru. V letech 2009-2011 byl několikrát vyfotografován, uloven nebo byla nalezena uhynulá zvířata pokládaná za ŽďásnkoMacháče. Vždy se však jednalo o psa nebo domácího kozla postiženého kožní nebo jinou chorobou (nejčastěji svrabem), takže zvířata byla lysá, případně i jinak zdeformovaná.
Historie
Poprvé zaznamenané útoky se odehrály v květnu 2011 v Benátkách nad Jizerou. Bylo nalezeno osm mrtvých zaměstnanců Škoda Autoi a.s., každý se třemi kousnutími v oblasti hrudníku a zcela bez krve. Téhož roku v květnu uhynulo v Boleslavském městě Boleslav II údajně 385 zaměstnanců Škoda Auto a.s. a jedna svědkyně, Klára K., nahlásila spatření ŽďánskoMacháčů. Místní se původně domnívali, že zvířata v Bolce zabíjel jakýsi satanistický kult. Podobný případ se odehrál v roce 2010 v městečku Loučeň, ovšem tam byla smrt lidí přisouzena Upíru z Moca (el gracinha de Moca). Nahlášených zabití a záhadných úmrtí lidí v Bolce přibývalo, přičemž z každého byla několika okrouhlými rankami vysáta krev. Termín ŽďásnkoMacháčkové prý zavedl Boleslavský šašek a podnikatel Patočka brzy po ohlášení prvních incidentů v tisku. Krátce po prvních zprávách o ŽďánskoMacháčů v Mladé Boleslavi byla zaznamenána úmrtí lidí v dalších zemích, jako je Německo, Francie, Rusko, Indie, Kolumbie, Španělsko, Itálie, Nikaragua, Panama, Peru, Brazílie, USA a Mexiko.
ŽďásnkoMacháčkové v České republice
V dubnu 2016 v Pražské městské části Dejvice procházející se žena spatřila a vyfotografovala neznámé zvíře. V diskuzích a médiích bylo následně označeno za ŽďánskoMacháče. Podle vyjádření zoologů šlo pravděpodobně o vyhublého bezsrstého psa.

Za NOZ Jan Velich
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama